Людина

Вчені: Кава і чай підвищують ризик перелому стегна

Сінгапурські вчені спростували теорію західних колег, які вважають, що кава і чай не пов’язані з остеопорозом. Виявилося, підвищене дозування напоїв здатне підвищувати ризик появи перелому стегна.

Ученые: Кофе и чай повышают риск получения перелома бедра

Вчені вивчили звички споживання напоїв серед 63 257 китайських жінок і чоловіків від 45 до 74 років. Під час опитування респондентам необхідно було точно вказати, скільки чашок кави або чаю вони споживають. Для оцінки відношення ризиків використовувалися моделі регресії пропорційних ризиків Кокса(HR) і 95% довірчий інтервал (CI) для ймовірності отримання перелому стегна з коригуванням на потенційні перешкоди. В середньому близько 2502 людина за 16,7 років ламали кістки ніг. Ризик зростав в міру збільшення кількості чашок випитої кави, від 1 до 4.

Більш високі шанси отримання переломів шийки стегна пов’язані з HR (95% ДІ) і 1,32 (1,07, 1,63) у всьому когортному аналізі: 1,46 (1,01, 2,10) для чоловіків і 1,33 (1,02, 1,72) для жінок. Серед жінок у постменопаузі ризик був мінімальний серед любительок випити 1 склянку кави на тиждень і максимальний при 4 і більше чашках.

Обмежені аналізи сплайнів припускали нелінійний зв’язок між споживанням кави і ризиком перелому стегна у жінок в постменопаузі . Зв’язок з чаєм не встановлено. Говорячи простою мовою 4 чашки кави в день можуть спровокувати проблеми з кістками, а помірне споживання, навпаки, знизить ймовірність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button