Технології

У старі родовища газу в Україні можна закачувати СО2 – екс-глава “Нафтогазу”

Зарубіжні ініціативи щодо використання застарілих родовищ природного газу для зберігання вуглекислого газу можуть бути реалізовані в Україні, заявив екс-глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв в ефірі каналу “Україна 24” у понеділок.

«Країни Європи та арабського світу обговорюють використання існуючих газопроводів для транспортування «зеленого» метану, зберігання та закачування вуглекислого газу у старі родовища природного газу… Це дуже цікава ініціатива, яка частково може бути зреалізована в Україні», — сказав він.

За його словами, подібним проєктом за кошти двох іноземних інвесторів за межами України нині уже займається екс-головний виконавчий директор з трансформації «Нафтогазу» Отто Ватерландер.

Водночас Коболєв зазначив, що реалізація таких проєктів в Україні можлива лише за умови «верховенства права та невтручання держави».

Екс-глава «Нафтогазу» додав, що транспортування «зеленого» водню газотранспортною системою України «є поки що космічним проєктом, але над ним уже потрібно працювати».

Натхнення: greendeal.org.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button