Наука

Вчені дізналися, чому пісні горбатих китів відрізняються в залежності від півкулі Землі

Дослідження, проведене британськими вченими, показало, що, хоча всі горбаті кити здатні вивчати нові пісні, їх популярність сильно залежить від географії. Дивно, але морські жителі Північної півкулі воліють старі мелодії, а Південної – обожнюють співати нові!

Пісні китів у Північній півкулі еволюціонують протягом десятиліть, проте пісні тварин південних вод зазнають драматичних змін дуже швидко. Причому самці дуже замінюють свої торішні пісні новими, запозиченими у сусідньої популяції, майже щороку. На жаль, раніше не було зрозуміло чому саме існують такі відмінності.

Нове дослідження показало, що, хоча всі популяції китів однаково люблять нові пісні, географія визначає, чи еволюціонує нова мелодія. Вченим це дуже важливо розуміти, через те, що пісні горбатих китів є видатними прикладами культурної поведінки у світі природи.

Автори роботи припускають, що географія в першу чергу впливає на взаємодію різних груп. Горбаті кити Південної півкулі збираються навколо великих кормових територій поруч з Антарктидою. Це означає, що взаємодії між групами дуже рідкісні, але в цих рідкісних зустрічах можна вивчити захоплюючі нові мелодії, а потім швидко поширити їх серед своєї групи й співати, поки не вивчиш нову.

Навпаки, в Північній півкулі кити зустрічаються частіше. Ці взаємодії впливають на повільні, але повторювані зміни в загальній пісні. Тобто кити просто “додають” щось нове в загальну мелодію, яка вже домінує в півкулі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button