Людина

Учені дізналися, у якій країні Європи у чоловіків найгірша сперма

Вчені провели дослідження якості сперми у швейцарських чоловіків і встановили, що у них вона найгірша в Європі. Найкращі показники виявилися у представників сильної статі з Іспанії, Естонії та Литви.

Фахівці Женевського університету провели дослідження серед жителів Швейцарії. У ньому взяли участь 2500 чоловіків у віці від 18 до 22 років. Всі вони були зачаті і народжені на території Швейцарії, а також проживають в різних її районах. Результати виявилися обнадійливими. Тільки у 38% з цих молодих чоловіків якість сперми було вище середнього рівня. Їх середній рівень концентрації сперматозоїдів складає 47 млн на мл сперми. Середні показники інших країн Європи коливаються від 41 до 67 млн на мл.

Швейцарські Вчені відзначають, аналізувати цю інформацію вкрай складно, оскільки кожне дослідження застосовує свою методику, тому результати можуть сильно відрізнятися. Згідно з останніми даними, схожий рівень якості сперми був помічений в інших розвинених країнах ЄС: Данії, Норвегії та Німеччини. Тоді як кращі показники відзначені у чоловіків менш розвинених держав – Литви, Естонії та Іспанії.

Якість сперми впливає на успіх зачаття дитини. Тенденція на зниження вмісту сперматозоїдів в розвинених країнах помічена вже давно, але поки вчені не знають, з чим це пов’язано. Хтось бачить проблему в екології, інші ж в достатку і нездоровому способі життя, а також ожирінні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button