Земля

Визнано настання нової епохи в історії Землі

Робоча група дослідників Міжнародної комісії по стратиграфії (ICS) більшістю голосів проголосувала за визнання настання антропоцену — нової геологічної епохи, пов’язаної з діяльністю людини. Про рішення буде офіційно оголошено протягом наступних двох років, повідомляє видання Science Alert.

Згідно з думкою вчених, людство залишило багато слідів своєї діяльності, які збережуться протягом мільйонів років. Одним із таких слідів є збільшення рівня радіонуклідів. Ще в 2016 році комісія почала розглядати пропозицію визнати закінчення голоцену — епохи четвертинного періоду. Її припинення в середині XX століття пов’язують з початком ядерних випробувань.

Тепер робоча група повинна узгодити чітку межу поділу між голоценом і антропоценом. Для цього вони повинні знайти чіткий маркер, такий, як різка зміна в кількості радіоізотопів або збільшення співвідношення в породах певних молекул. Однак це може бути ускладнене рішенням розділити голоцен на три частини відповідно до кліматичних зрушень, що вплинули на міграції предків сучасних людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button