Наука

Учені розповіли про небезпеку використання зубної нитки

Американські вчені з Інституту Сайлент Спрінг (Silent Spring Institute) та Інституту громадського здоров’я в Каліфорнії (Institute of Public Health) в ході дослідження визначили, що використання зубної нитки може бути небезпечним для здоров’я людини. Це пов’язано з тим, що гігієнічне пристосування містить токсичні сполуки.

Ученые рассказали об опасности использования зубной нити

Під час досліду вчені перевірили зразки крові 178 жінок на предмет наявності в аналізах хімічних сполук типу PFAS. У тих учасниць експерименту, хто регулярно користувався зубною ниткою, був відзначений високий рівень вмісту PFHxS (перфторгексансульфокислоти). Після цього провели дослідження зубних ниток різних виробників і прийшли до висновку, що у 18 з них, серед яких найпопулярніші на ринку, міститься фтор, який виступає маркером небезпечних сполук.

Учені розповідають, що PFHxS може провокувати онкологічні захворювання, підвищувати холестерин, порушувати роботу щитовидної залози, а також впливає на імунітет і репродуктивне здоров’я. Подібні сполуки містяться в упаковках «швидкої їжі», антипригарному покритті сковорідок, килимах та одязі. В організм небезпечні речовини потрапляють через повітря, шкіру, пил і воду.

За словами доктора Кеті Боронов, це перше дослідження, що доводить небезпеку застосування зубної нитки через наявність PFAS. Результати опубліковані в науковому виданні Journal of Exposure Science Environmental Epidemiology (JESEE).

Кнопка «Наверх»