Технології

Рятувальний автомобіль Hyundai з чотирма ногами

Коли відбувається цунамі, землетрус чи інша катастрофа, рятувальники змушені переміщатися по уламках пішки, що вимагає досить багато часу. Щоб вирішити цю проблему, Hundai і студія інноваційних технологій Detroit Sundberg-Ferar вже понад два роки розробляють Elevate — гібрид автомобіля і робота з чотирма ногами. Повідомляється, що він буде здатний їздити по дорогах, переступати через широкі тріщини і навіть підніматися на невеликі стіни. Концепт інтригуючого засобу пересування нарешті був показаний на виставці CES 2019.

Про особливості Elevate розповів віце-президент Hyundai Джон Су. Кожна з чотирьох ніг незвичайного автомобіля оснащена колесом з індивідуальним приводом. Кінцівки здатні рухатися в різні сторони — таку гнучкість забезпечують рухливі механізми в області тазу», «колін» і «гомілки» робота. Колеса можуть повертатися на 360 градусів навколо вертикальної осі.

Під час їзди по звичайних дорогах Hundai Elevate майже не відрізнити від звичайних автомобілів, оскільки кінцівки складаються під кузов. Однак на важкодоступних місцевостях з великими брилами каміння або товстим шаром снігу він повністю змінюється — чотири кінцівки піднімають кузов з екіпажем високо нагору. Розробники запевняють, що Elevate вміє повзати як рептилія і підніматися на висоту близько 1,5 метрів.

Двигуни роботизованого автомобіля підключені до акумулятора потужністю 66 кВт\г. Розробники обрали саме таке джерело живлення, тому, що його якраз вистачає на подолання 35-метрової траси Рубікон, розташованої в горах Сьєрра-Невади. Саме там, на руслах річок, скелях і осипах проходять перегони позашляховиків і тестуються автомобілі Jeep.

Спасательный автомобиль Hyundai с четырьмя ногами

Повідомляється, що Elevate буде корисний не тільки рятувальникам, але і людям з обмеженими можливостями. Наприклад, він зможе піднімати людей на інвалідних візках прямо до порога дому. Проте поки не ясно, якою буде ціна роботизованого транспорту і чи зможуть його собі дозволити звичайні люди. На даний момент це лише концепт, і про дату релізу поки нічого невідомо.

Кнопка «Наверх»
Закрыть