Наука

Вчені: мозкові чіпи можуть перетворити людей в зомбі

Вчені попередили про потенційну небезпеку мозкових мікрочіпів, які можуть бути зламані системами штучного інтелекту, хакерами або урядовими організаціями, що дозволить останнім роздобути контроль над розумом і перетворити людину на безвольну ляльку в руках ляльковода.


Сьогодні багато організацій, у тому числі Neuralink, заснована Ілоном Маском, і Агентство перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA), зайняті розробкою мікрочіпів для мозку. Мета створення інтерфейсів “мозок-комп’ютер” спрямована на надання допомоги людям з фізичними вадами з метою відновлення втрачених функцій, а також мозкові мікрочіпи можна буде використовувати при лікуванні психічних захворювань і для збільшення когнітивних здібностей.

Однак, на думку асоціації Morningside Group, в яку входять 27 фахівців-нейробіологів, нейротехнологів, практикуючих лікарів, експертів з етики і машинного інтелекту, незважаючи на всі переваги нейрочіпів, їх використання тягне за собою серйозні ризики, пов’язані з можливістю злому програмного забезпечення.

“Подібні технології можуть революціонізувати лікування багатьох захворювань – від черепно-мозкових травм і паралічів до епілепсії і шизофренії, – йдеться в заяві вчених. – Але ця ж технологія також може посилити соціальну нерівність і дасть в руки корпораціям, хакерам, урядам чи іншим людям нові способи використання і маніпулювання людьми”.

“Тому, для виходу нейротехнологій на споживацький ринок, подібні пристрої повинні бути неінвазивними, з мінімальним ризиком і вимагати набагато менших витрат на впровадження, ніж сучасні нейрохірургічні процедури”.

“Тим не менш, навіть зараз компанії, що розробляють пристрої, повинні нести відповідальність за свої продукти і керуватися певними стандартами, передовим досвідом і етичними нормами”.

“Можливі клінічні та соціальні переваги нейротехнологій величезні. І щоб пожинати їхні плоди, ми повинні вести їх розробку таким чином, щоб поважати, захищати і забезпечувати збереження загальнолюдських цінностей”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button