Наука

Учені з’ясували, дефіцит яких речовин небезпечний для гіпертоніків

BMC Public Health: дефіцит вітаміну E і магнію шкідливий для літніх із гіпертонією

Дефіцит різних поживних речовин може впливати на ймовірність виживання у літніх людей з артеріальною гіпертензією. Такі результати показало дослідження, опубліковане в журналі BMC Public Health.

by @senivpetro

Вчені проаналізували дані майже семи тисяч осіб. Пацієнти, у раціоні яких не було дефіциту поживних речовин, мали мінімальний ризик летального результату. Найбільш небезпечними виявилися дефіцити вітаміну Е, магнію та клітковини.

Факторами ризику дефіциту поживних речовин були жіноча стать, відсутність середньої освіти, ожиріння та надмірна вага.

Разом зі зростанням частки літніх людей у населенні планети збільшується і поширеність гіпертонії. Хоча існує багато ефективних ліків для зниження тиску, мільйони летальних випадків щорічно відбуваються через гіпертонію.

Здорова дієта у доповнення до медикаментів також допомагає контролювати тиск. Наприклад, дослідження показують, що збільшення споживання клітковини (рослинних волокон) знижує ризик летального результату у літніх людей з гіпертонією.

Це дослідження підкреслює важливість збалансованого харчування для літніх людей, особливо тих, хто страждає від артеріальної гіпертензії. Включення в раціон вітаміну Е, магнію та достатньої кількості клітковини може суттєво знизити ризики, пов’язані з гіпертонією, та покращити загальний стан здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button