Наука

Гібридний графік підвищує продуктивність і задоволеність роботою

Стенфордські дослідники виявили, що гібридний графік роботи знижує плинність кадрів і підвищує задоволеність роботою.

Гібридний графік роботи показав свою ефективність у підвищенні продуктивності та задоволеності співробітників. Такого висновку дійшли дослідники Стенфордського університету на чолі з економістом Ніколасом Блумом. Їхня стаття була опублікована у науковому журналі Nature.

by @freepik

У дослідженні взяли участь 1612 співробітників міжнародної туристичної компанії Trip.com. Вчені розділили учасників на групи за парністю дати народження. Половина працівників мала можливість працювати вдома по середах і п’ятницях, тоді як інші щодня ходили до офісу. Решта співробітників не брали участі в експерименті. Результати дослідження виявили очевидні переваги гібридного графіку.

Протягом шести місяців плинність кадрів серед працівників з гібридним графіком знизилася на третину. Це особливо помітно серед жінок та тих, хто живе далеко від роботи. Крім цього, загальний рівень задоволеності роботою значно зріс. Важливо зазначити, що продуктивність та частота кар’єрних просувань між двома групами не мали значних відмінностей навіть через два роки після початку експерименту. Також не було значної різниці в кількості рядків коду, які подавали інженери-програмісти для звітності про свою роботу.

Ще одним важливим відкриттям стало те, що керівництво компанії змінило свою думку про гібридний графік. Спочатку менеджери вважали, що можливість працювати вдома знизить продуктивність на 2,6%. Однак після завершення дослідження вони побачили, що цей показник не лише не впав, а й може зрости на 1%.

Ніколас Блум зазначив, що до результатів дослідження можуть виникати питання. Наприклад, є припущення, що плинність серед співробітників, які працюють тільки в офісі, пов’язана з незручним графіком. Проте дослідники підкреслили, що цей показник навіть трохи знизився порівняно з шестимісячним періодом до експерименту. На їхню думку, деякі співробітники могли здогадатися, що гібридний графік буде впроваджений для всіх після закінчення дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button