Наука

Вчені розробляють пластир для визначення меланоми

Шведські вчені розробляють новий спосіб для визначення меланоми. Він являє собою пластир, який шукає крихітні елементи на шкірі, викликані раком, це дозволить відмовитися від діагностування за допомогою біопсії.

Зараз саме цей спосіб використовується для виявлення меланоми, однак він має цілий ряд недоліків. Методика потребує достатнього часу на аналіз отриманих зразків, а також є небезпечною. Під час зрізання частини шкіри може виникнути кровотеча і навіть зараження крові. Саме тому вчені з університету Мальме вирішили знайти більш простий спосіб виявлення цього виду раку.

Фахівці припустили, що меланома залишає на шкірі сліди людини, тому вони вирішили створити пластир, здатний виявляти ці сполуки та елементи. Йому буде потрібно лише кілька хвилин щоб визначити, чи є у людини рак шкіри чи ні. Зараз вчені разом з фахівцями з фармацевтичної компанії працюють над цим проєктом, однак він поки не завершений.

При цьому було відзначено, що пластир для визначення меланоми повинен надійти в продаж вже незабаром. Він буде мати невеликий розмір, а на діагностику раку йому потрібно всього кілька хвилин. Отримані таким чином результати повинні вважатися попередніми, тому після цього зібрані речовини відправлять на повноцінне дослідження в лабораторію.

Кнопка «Наверх»
Закрыть