Всесвіт

Ударна хвиля від вибуху мертвої зірки досягла теоретичної межі швидкості

Астрономи використовували гамма-обсерваторію HESS в Намібії, щоб спостерігати, як виверження створює ударну хвилю.

скрін відео youtube.com

Астрономи спостерігали за системою Rs Ophiuchi – в ній знаходиться одна звичайна зірка і один білий карлик — холодне щільне ядро, яке залишається після вибуху зірки.

Білий карлик витягує з зірки матерію. Коли він поглинув достатньо матеріалу, то відбувається вибух. Під час цього процесу виникає ударна хвиля, яка стикається з усією матерією навколо, задає імпульс і виштовхує її в різні боки з величезною швидкістю.

“У серпні 2021 року вибухнула нова зірка і ми спостерігали Галактичний вибух в гамма-променях з дуже високою енергією”, – говорить Елісон Мітчелл, науковий співробітник університету Фрідріха-Олександра Ерлангена-Нюрнберга в Німеччині

Частинки системи Rs Ophiuchi розвинули швидкість в сотні разів вище, ніж коли-небудь спостерігали вчені в інших зірках. Прискорення було настільки сильним, що частинки досягли максимальної швидкості, передбаченої в теоретичних моделях.

“Ми з’ясували, що теоретичну межу прискорення частинок можна досягти в реальних космічних ударних хвилях. Це говорить про те, що процес прискорення може бути таким же і в наднових”, – говорить Руслан Конно, кандидат наук в Deutsches Elektronen-Synchrotron в Німеччині

Автори заявили, що їхня робота важлива не тільки для вивчення зірок і наднових зірок, а також допоможе краще зрозуміти історію походження космічних променів. Космічні промені – це енергетичні вибухи, які, здається, походять з усіх боків у космосі, тому важко відстежити їх джерело.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button