Земля

Війна Росії проти України може стати причиною голоду у світі, — ООН

Основним фактором ризику є те, чи зможуть фермери в Україні зібрати зернові культури в червні.

Image by Pezibear from Pixabay

Через напад Росії на Україну близько 13 мільйонів людей в усьому світі можуть стикнутися з нестачею продовольства.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на звіт експертів Римської продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Зазначається, що Україна та Росія забезпечують понад 30% світового експорту пшениці, що може суттєво впасти внаслідок військових дій та санкцій проти Москви.

Міжнародні ціни на продукти харчування та корми для тварин можуть зрости до 22% цього року та 2023 року внаслідок вторгнення Росії в Україну.

Адже Росія є найбільшим у світі експортером пшениці, а Україна – п’ятим за величиною. Обидві країни разом забезпечують понад одну третину світового експорту зернових.

Масове переміщення населення, викликане війною, може зробити неможливим для України зібрати врожай цього року, тоді як перспективи російського експорту в наступному році залишаються невизначеними.

“Ймовірні збої в сільськогосподарській діяльності цих двох основних експортерів основних товарів можуть серйозно посилити продовольчу безпеку в усьому світі, коли міжнародні ціни на продукти харчування та сировину вже високі та нестабільні”, – сказав генеральний директор ФАО Цюй Дунъю.

Основним фактором ризику є те, чи зможуть фермери в Україні зібрати зернові культури в червні. Крім того, наразі закриті українські чорноморські порти, звідки відходять судна, які перевозять зернові. Експорт продукції залізницею буде неможливим.

Агентство заявило, що не очікує серйозних збоїв у сільськогосподарському виробництві в Росії в короткостроковій перспективі, але зазначило, що витрати на сільськогосподарське виробництво можуть зрости через фінансові санкції, що призведе до зростання цін.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button