Екологія

Український стартап пропонує друкувати «розумні» автономні будинку

PassivDom використовує в 20 разів менше енергії, ніж звичайний будинок, тому отриманої навіть взимку електрики вистачить на всі потреби.

Украинский стартап предлагает печатать «умные» автономные дома

Будинок сам генерує енергію за рахунок сонячних панелей на даху, які поставляється з вбудованими каналізаційними мережами і водопроводом, має власну систему клімат-контролю. І при цьому таке житло буде виготовлено зі зносостійких, придатних для повторного використання матеріалів, які прослужать, як мінімум, 40 років. До того ж велика частина будівлі створюється 3D-принтером, повідомляє solarpanels.com.ua

Вже 7 тисяч людей замовили PassivDom і чекають перших поставок. Позамережеві смарт-будинки будуть поставлятися в двох варіантах: 36-квадратних метрів і 72 квадратних метри. Останній варіант являє собою два менших модулів, з’єднаних разом в більш великий будинок.

Електрика, що генерується сонячними батареями на даху, забезпечує побутову техніку, освітлення, кондиціювання повітря і систему підігріву підлоги. Надмірна сонячна енергія зберігається в акумуляторі.

Крім створення власної енергії, розумний «будинок» виробляє власну воду з повітря. Вбудований резервуар вміщує 1000 літрів води, а вода створюється шляхом конденсації вологи з повітря. Система генерує 10-15 літрів в день, хоча розробники прагнуть збільшити показник до 30 літрів в день. Проте велика частина води рециркулює — після її використання її збирають, фільтрують і повертають в резервуар.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments