Екологія

На узбережжі Нової Зеландії викинуло тисячі живцем зварених молюсків (відео)

На думку дослідників, мідії загинули внаслідок "теплового стресу", викликаного підвищенням температури океану.

Житель Нової Зеландії Брендон Фергюсон минулого тижня прогулювався по пляжу Маунгануи-Блафф, розташованому на Північному острові, разом з друзями. Молоді люди хотіли зібрати мідій собі на вечерю, проте на березі вони натрапили на цілий «килим» із мертвих, якби зварених живцем молюсків.

«Я живу в цьому районі, тому завжди на узбережжі збираю їжу для сім’ї. В той день я проводив час з друзями і сім’єю, поки вони рибалили. Ми чекали, коли зійде приплив, щоб зібрати мідій. <…> Пахло протухлими морепродуктами. Деякі раковини були порожніми, в інших були мертві мідії, а деякі просто плавали біля берега. Всього там було близько півмільйона мідій і раковин», — розповів він у коментарі для Business Insider.


Відео, опубліковане на фейсбук-сторінці Фергюсона

За словами Фергюсона, раніше він вже був свідком схожих явищ на тому ж пляжі, але такої кількості мертвих молюсків він не бачив. Чоловік припустив, що причина загибелі морських мешканців —  потепління океанської води, низьких полуденних припливах і високому тиску.

Ендрю Джефс, вчений з Університету Окленда, згоден з Фергюсоном. Він пояснив, що, мабуть, мідії загинули через «тепловий стрес», викликаний спекотною погодою і відливом в середині дня, коли сонце було в зеніті і нагрівало океан особливо сильно. Більш того, заявляє дослідник, оскільки температура води продовжує підвищуватися, незабаром молюски в цьому регіоні можуть зовсім зникнути.

Його побоювання підтверджує і звіт уряду Нової Зеландії за 2019 рік, згідно з яким за період 1981-2018-х температура поверхневих вод у чотирьох новозеландських регіонах піднімалася на 0,1-0,2 градуси кожне десятиліття. Зміна клімату призводить до потепління океану, яке вбиває морські рослини та тварин і руйнує місця їх проживання.

«Океани в Новій Зеландії діють як гігантська губка в процесі зміни клімату. <…> Цілком імовірно, що наші моря зазвичай поглинають більше вуглекислого газу, ніж наші ліси. <…> Прибережні спільноти і місця проживання знаходяться під загрозою повеней і підвищення рівня моря», — говориться в доповіді.

Як пояснила міністр навколишнього середовища Вікі Робертсон, чим тепліша вода в океанах, тим менше вона здатна поглинати парникові гази, в тому числі вуглекислий, які все частіше потрапляють в атмосферу і чинять сильний вплив на зміну клімату.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button