Всесвіт

Юпітер такий величезний, що наша Сонячна система має практично два Сонця

Близько половини всіх зоряних систем у галактиці є подвійними або навіть потрійними.

Наша Сонячна система має тільки одну зірку – Сонце та безліч (відносно) малих планет. Але могло бути все по-іншому, і Юпітер опинився на межі того, щоб стати меншим братом Сонця.

Юпітер – найбільша планета в Сонячній системі. Якщо ви складете масу всіх інших планет, то вона навіть не досягне половини маси Юпітера.

Юпитер такой огромный, что наша Солнечная система имеет почти два Солнца

Ви можете знищити кожну планету в Сонячній системі, крім Юпітера, і у вас все одно буде … Сонячна система.

Ми не намагаємося змусити вас почувати себе незначними, але маса Землі – це просто помилка округлення при додаванні всього матеріалу, що обертається навколо Сонця.

Юпітер настільки великий, що прямо на порозі становлення зіркою. Якби він був приблизно у 20 разів більшим, ніж він є, він був би досить важким, щоб тиск і температура в ядрі були досить високими, щоб запалити ядерний синтез і запустити Юпітер на шляху до слави (хоча і у вигляді невеликого, ледь помітного червоного кольору) карлика.

Розуміємо, що «20 разів» звучить як щось грандіозне. Але у світі астрономії це мізерно мало.

Матеріал, який сформував нашу Сонячну систему, об’єднався, щоб сформувати планети, і велика частина цього матеріалу виявилася на Юпітері завдяки стрімкому експоненціальному зростанню. Невеликий клубок каменів і льодів – ймовірно, приблизно в 5-10 разів більше маси Землі – сформував ядро, яке зібрало весь навколишній водень і гелій настільки швидко, наскільки це можливо.

І коли справа доходить до експоненціального зростання, збільшення в 20 разів не так вже й багато – якщо ви хочете провести аналогію, просто подивіться, як швидко поширився недавній спалах коронавіруса за лічені дні.

Якби наша Сонячна система була трохи іншою, Юпітер в кінцевому результаті спалахнув би і загорівся як друге Сонце.

Це не виключає формування інших планет – ми знаємо про планети, що обертаються навколо подвійних зірок, – але це зробило б життя на Землі набагато менш вірогідним, оскільки планети, які обертаються навколо подвійних систем, майже ніколи не отримують таку комфортну температуру, необхідну для запобігання випаровування або замерзання води.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button