Людина

Вчені виявили «ген схуднення»

Як виявилося, справа зовсім не в чаклунстві і чорній магії

Дуже багато років вчені б’ються над досить важливим для сучасної людини питанням — які саме генетичні фактори лежать в основі ожиріння. І ось, згідно з результатами свіжого дослідження, їм все ж вдалося виявити «ген схуднення», який відіграє важливу роль як у скидання ваги у людей, так і у тварин.

Так, дослідники підійшли досить цікаво до питання аналізу і замість того, щоб порівнювати худих і повних людей, вони вирішили вивчити генетичні відмінності між здоровими худими людьми і людьми з нормальною вагою. І практично одразу ж їм впали в очі два «варіанти» гена ALK, які відрізнялися у двох груп.

У підсумку первинні тести на тваринах показали, що миші з дефіцитом гена ALK спалювали більше калорій і швидше розщеплювали жир.

«Використовуючи метод непрямої калориметрії, ми можемо показати, що миші з дефіцитом ALK демонструють підвищені енергетичні витрати. Це означає, що вони спалюють більше калорій, ніж звичайні тварини, і пояснює, чому вони залишаються худими, навіть якщо їдять однакову кількість їжі. Крім того, вони також демонструють підвищену толерантність до глюкози», — розповів автор дослідження Майкл Ортофер.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть