Інтернет

Уразливість Wi-Fi дозволяє “заглядати” крізь стіну

Дослідники знайшли проблему в системі безпеки, за допомогою якої зловмисники можуть використовувати Wi-Fi, щоб «бачити» крізь стіни.

Інженери з Університету Ватерлоо розробили пристрій Wi-Peep на базі дрона, який може стежити за людьми всередині будинку. Він літає поруч з будівлею і використовує мережі Wi-Fi, щоб ідентифікувати і визначати місцезнаходження всіх пристроїв з підтримкою бездротового зв’язку всередині приміщення за лічені секунди.

Wi-Peep використовує лазівку, яку дослідники називають «ввічливим Wi-Fi». Навіть якщо мережа захищена паролем, розумні пристрої автоматично реагуватимуть на спроби встановлення контакту з будь-якого пристрою в межах досяжності. Wi-Peep надсилає кілька повідомлень на пристрій під час польоту, а потім вимірює час відгуку на кожне з них, що дозволяє визначити місце розташування пристрою з точністю до метра.

Принцип роботи Wi-Peep. Зображення: Ali Abedi, Deepak Vasisht, MobiCom ’22: Proceedings of the 28th Annual International Conference on Mobile Computing And Networking

Можливість використання Wi-Fi для стеження не нова, відзначають вчені. Але попередні розробки вимагали дорогих пристроїв і були недоступні звичайному покупцеві. Wi-Peep інженери зібрали за допомогою звичайного дрона, купленого в магазині, і додаткового обладнання за $20.

Дослідники створили Wi-Peep для перевірки вразливості та доступності технології. Результати показали, що будь-яка людина з потрібним досвідом може легко створити подібний пристрій.

“Використовуючи аналогічну технологію, можна відстежувати переміщення охоронців всередині банку, стежачи за місцем розташування їх телефонів або смарт-годинників. Подібним чином злодій може визначити місце розташування та тип розумних пристроїв у будинку, включаючи камери безпеки, ноутбуки та смарт-телевізори, щоб знайти потрібного кандидата для злому”, – говорить Алі Абеді, співавтор. дослідження

Вчені закликають виробників обладнання для бездротових мереж зв’язку рандомізувати час відгуку, поки вразливість не буде виправлена на глобальному рівні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button