Наука

Уроки в школі повинні починатися на годину пізніше. Це підвищує успішність підлітків

Ранній підйом до школи ненавидить кожен підліток! Дослідження показують, що, можливо, не варто так мучити дітей. Виявилося, що більш пізній початок навчального дня і можливість виспатися може поліпшити настрій учнів, що, в свою чергу, вплине на успішність.

Image by 14995841 from Pixabay

Нове дослідження було проведено групою Бразильських експертів на чолі з вченими Федерального університету латиноамериканської інтеграції (UNILA) в Фос-ду-Ігуасу і Федерального університету Фронтейра-Сул, Реалеза. “Пізніший час початку занять у школі ефективно збільшує тривалість сну і настрій”, – кажуть автори у своїй статті.

Дослідники кажуть, що наш циркадний ритм-24-годинний цикл, який є частиною внутрішнього годинника організму, – перебудовується в підлітковому віці. Через це підліткам буває дуже складно вставати вранці, вони відчувають сонливість, у багатьох можуть бути головні болі.

До настання статевої зрілості організм викликає сонливість вже приблизно о 8 або 9 годині вечора, але коли починається статеве дозрівання, цей ритм змінюється на пару годин, зміщуючись на декілька годин пізніше. Через цю зміну підлітком важче прокидатися.

Тому, на думку вчених, зміна часу початку занять в школі було б кращою стратегією боротьби з сонливістю і недосипом у школярів старшої та середньої шкіл.

  • Posts not found

Для роботи команда набрала 48 учнів середньої школи в Палотіні, Бразилія, яких попросили носити актиграфи — наручні пристрої, що записують цикли сну і неспання – безперервно протягом трьох тижнів.

Під час “тижня А” і “тижня С” заняття в школі починалися у звичайний час – о 7:30 ранку, але під час “тижня В” час початку занять було відкладено на одну годину — 8:30 ранку. Через це підлітки повинні були прокидатися пізніше протягом “тижня В” (7:42 ранку) у порівнянні з “тижнями A” (6:54 ранку) і “C” (6:46 ранку).

Протягом усіх трьох тижнів актиграфи вимірювали час і тривалість сну, а самі учасники також заповнювали анкети про сонливість, якість сну, настрої і рівнях тривоги і депресії.

Результати показали, що початок занять у школі пізніше на годину позитивно позначилося як на сні, так і на настрої. Протягом “тижня В” у студентів був нижчий рівень втоми, напруги, замішання, гніву і депресії, а також більш високий рівень бадьорості.

Дослідники визнають, що відстрочка початку занять у школі — «нелегке рішення для реалізації». Однак, як показує дослідження, це може поліпшити емоційний фон дитини, що може призвести до поліпшення відвідуваності школи та успішності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button