Наука

Як запускається процес “омолодження” мозку при заняттях спортом

Існує білок, що виробляється печінкою після фізичних вправ, який може захистити мозок від передчасного старіння.

Image by 5132824 from Pixabay

Вчені вирішили уважно розглянути дані попередніх досліджень, в яких експерти вивчали, як переливання крові від молодих мишей до старих дивним чином омолоджує мозок більш дорослих особин. Пара аспірантів, що працюють над новим дослідженням, поставила собі питання: чи може цей процес бути пов’язаний зі специфічним фактором в крові, який виникає при підвищеній фізичній активності.

Вчені провели експеримент над двома групами мишей. Для першої групи в клітці було встановлено колесо, яке простояло там шість тижнів. А друга отримала тільки будиночки. Через шість тижнів обидві групи були обстежені, а тренувальні миші показали збільшення росту нових нейронів у гіпокампі та поліпшення пам’яті.

Ця частина дослідження не здивувала вчених, оскільки ряд останніх досліджень продемонстрував як короткострокові, так і довгострокові переваги фізичних вправ для розвитку мозку. Експертів хвилювало наступне: чи принесе переливання крові тренуючим мишам ті ж неврологічні переваги, що і «сидячим» мишам.

Так дослідники зробили вісім переливань від тренуюючих мишей і помітили, що користь для мозку, яка спостерігається у спортивних мишей, з’явилася і у «сидячих».

Після цього вчені ретельно досліджували кров мишей-спортсменів, щоб знайти білки, які збільшуються після фізичної активності. Після складання короткого списку з 30 потенційних білків команда зосередилася на одному, отриманому в печінці, який називається Gpld1.

Як показали досліди, переливання крові малорухливим мишам протягом трьох тижнів призводить практично до таких же поліпшень показників, що і фізична активність. Дослідження також виявило, що у літніх людей, які займаються спортом рівень Gpld1 набагато вище. Подальше вивчення цього білка може допомогти створити препарат, який буде працювати на поліпшення когнітивних функцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button