Здоров'я

Успадковані від матері мутації можуть прискорювати старіння

Вчені вперше показали, що старіння клітин організму визначається не тільки накопиченням мутацій в ДНК протягом життя, а й успадкованими від матері мутаціями в мітохондріальній ДНК, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

У процесі старіння в клітинах організму накопичуються мутації, що порушують їх роботу. Найбільш важливим елементом цього процесу вчені вважають старіння мітохондрій. Мітохондрії, присутні практично у всіх клітинах живих організмів, життєво важливі, оскільки перетворюють поживні речовини в АТФ – «паливо» для клітин.

«У мітохондрій є своя власна ДНК, яка змінюється сильніше, ніж ДНК ядра, і це суттєво впливає на процес старіння. Накопичення мутацій в мітохондріях поступово зупиняє вироблення енергії в клітинах », – пояснив провідний автор дослідження Нільс-Горан Ларсон (Nils-Gоran Larsson) з Каролінського інституту в Стокгольмі (Швеція).

Ларсон і його колеги провели експерименти на мишах, спеціально виведених з мутаціями в мітохондріальної ДНК. Вчені вперше показали, що процес старіння відбувається не тільки в результаті накопичення мутацій в мітохондріальної ДНК протягом життя. Мутації, успадковані від матері, можуть прискорювати процес старіння.

Несподівано для себе вчені також виявили, що успадковані мутації в мітохондріальної ДНК разом з великою кількістю мутацій, накопичених протягом життя, можуть призвести до деформації тканини мозку, особливо в гіпокампі, області, що відповідає за пам’ять і орієнтацію в просторі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button