Земля

В Африці виявлено сліди раніше невідомого науці гігантського ящера

Міжнародна група вчених виявила перші докази того, що близько 200 мільйонів років тому на території Південної Африки гуляли гігантські хижі ящери. Як повідомляє портал PLOS, кілька трипалих слідів належать новому, раніше невідомому науці виду Kayentapus ambrokholohali.

В Африке обнаружены следы ранее неизвестного науке гигантского ящераВідбитки лап динозавра Kayentapus ambrokholohali. Фото: © PLOS
В Африке обнаружены следы ранее неизвестного науке гигантского ящераРозміри лап ящера і ширина його кроку. Фото: © PLOS

Дослідження проводили палеонтологи з Манчестерського університету (Великобританія), Університету Кейптауна (ПАР) і Університету Сан-Паулу (Бразилія). В Лесото на місці, де багато мільйонів років тому протікала річка і куди тварини приходили на водопій, їм вдалося знайти сліди розміром 57 на 50 сантиметрів. Судячи з відбитків лап, ящір входить в так званої групи мегатероподів — гігантських хижих динозаврів, — до якої також відноситься і знаменитий тираннозавр (Tyrannosaurus rex).

За словами вчених, настільки великих слідів на території Південної Африки раніше знайти не вдавалося, через що навіть виникло припущення, що в цьому регіоні не було настільки великих хижих динозаврів. Якщо виходити з розмірів відбитків лап, то довжина тіла самого динозавра повинна була досягати дев’яти метрів, а над землею він підносився майже на три метри.

В Африке обнаружены следы ранее неизвестного науке гигантского ящераПорівняння розмірів динозавра з ростом людини. Фото: © Phys.org

“Це перший доказ того, що надзвичайно велика м’ясоїдна тварина жила в регіоні, де переважали різні рослиноїдні, всеїдні і набагато більш дрібні м’ясоїдні динозаври. Цей ящір дійсно був вершиною харчового ланцюга,” — прокоментував знахідку старший науковий співробітник Манчестерського університету, доктор Фаб’єн Кнолл.

Ще більш важливим це відкриття робить той факт, що сліди належать до періоду ранньої юри. Вважалося, що розмір більшості тероподів в той час був значно меншими — від трьох до п’яти метрів. І лише у пізньому юрському періоді з’явилися більш великі ящери, такі як 12-метровий тираннозавр.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button