Земля

Збільшення кислотності океану призведе до трагедії

Збільшення кислотності світового океану, викликане поглинанням надмірної кількості СО2 в атмосфері, призводить до зменшення здатності води до поглинання звукових хвиль, що виникають як з природних причин, так і в результаті діяльності людини, що може зробити проживання деяких великих морських тварин неможливим в ряді регіонів, упевнені автори дослідження, опублікованого в журналі Nature Geoscience.

22-12-14-foto-600x338-1

Група дослідників на чолі з Тетяною Ільїної (Tatiana Ilyina) з Гавайського університету провела модельне дослідження, в якому використовувала дані з уже опублікованих наукових статей. У своїй роботі вчені виходили з відомого факту, що здатність морської води до поглинання звукових хвиль залежить від її в’язкості, яка, в свою чергу, визначається кількістю розчинених у ній хімічних компонентів – сульфату магнію, борної кислоти і карбонат-іонів (СО3-) і деяких інших. Згідно з опублікованими науковими даними, вміст цих компонентів у воді вже зменшився в деякій мірі в результаті підвищення кислотності води, викликаної промисловими викидами СО2 в атмосферу.

Використовуючи прогнози щодо кількості СО2, яке буде додатково викинуто людьми в атмосферу в найближчі сторіччя, вчені показали, що до 2100 року збільшення кислотності океану складе приблизно 0,6 рН. В результаті цього здатність води в морях і океанах, розташованих поблизу полюсів Землі, поглинати звукові хвилі в діапазоні 0,1-10 кілогерц може впасти на 60%.

[ads2] Автори статті вважають, що в результаті цього звуковий вплив, створюваний дощами, хвилями і самими морськими мешканцями, а так само кораблями, сонарними системами і технічними роботами на морських бурових платформах, наприклад, в районі північної частини Атлантичного океану, здатне в результаті призвести до виникнення глухоти у дельфінів і китів.

Читайте також: Концентрація ртуті в океані стрімко зростає

Це може зробити їх життя в цих регіонах неможливим, а також може призвести до почастішання масового викидання китів на берег через втрату орієнтації в просторі. “Ми вважаємо, що наш прогноз зниження здатності морської води поглинати і розсіювати звукові хвилі в деяких особливо галасливих регіонах Світового океану допоможе виявити ділянки, на яких необхідно вести моніторинг впливу людської активності на морське життя “, – йдеться в статті вчених.

Натхнення: segodnya.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button