Земля

Дослідники зняли на відео “приховану” екосистему антарктичної річки (відео)

Вчені з Національного Інституту водних і атмосферних досліджень Нової Зеландії спустили камеру в річку, знайдену під шельфовим льодовиком Росса. Спостереження відкрили велику колонію крихітних ракоподібних, що мешкає в “підземних” водах.

Вчені кажуть, що увагу до нового об’єкту привернули супутникові знімки. На зображеннях полярного льоду там, де льодовик Росса відходить від материка, дослідники виявили дивну «борозну», яка могла бути естуарієм, гирлом річки.

За допомогою шланга з гарячою водою, дослідники протопили пів кілометра льоду під невеликою западиною в місці знайденої борозенки і виявили річку з талою водою. Порожнина, сформована річкою, мала дивну структуру і була досить вузькою, з безліччю нерівностей, відзначають дослідники.

“Вона схожа на буханець хліба з опуклістю вгорі і вузьким скосом внизу. Вода всередині складалася з чотирьох або п’яти різних шарів, що течуть у різних напрямках. Це змінює наше поточне розуміння та моделі таких середовищ”, – зазначає Крейг Стівенс, керівник дослідження.

Другим несподіваним відкриттям стала наявність безлічі крихітних ракоподібних, що оточили камеру, спущену в воду.

Вчені відзначають, що така кількість членистоногих, плаваючих навколо камери, говорить про багату екосистему підлідного світу. Дослідники планують проаналізувати зразки води, щоб краще зрозуміти походження та розвиток цієї екосистеми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button