Наука

Психологи виявили взаємозв’язок між інтенсивністю емоцій і їх сприйняттям оточуючими

Міжнародна група дослідників виявила кореляцію між тим, з якою інтенсивністю люди висловлюють емоції, і тим, як їх сприймають оточуючі. Виявилося, занадто сильні емоційні реакції складно оцінювати вірно.

Робота опублікована в журналі Scientific Reports. Вираз обличчя і звук голосу можуть багато чого сказати про емоційний стан людини. А воно, і собі, володіє різною інтенсивністю. Якщо на вас нападе кішка, ви можете випробувати легкий переляк, який буде непорівнянний з острахом під час нападу тигра.

Міжнародна група вчених, до якої увійшли фахівці з Інституту емпіричної естетики і Йоркського університету Макса Планка (Німеччина), Нью-Йоркського університету (США) та інших наукових організацій, вирішили дізнатися, чи залежить розуміння емоційного стану людини від сили висловлюваних емоцій. Виявляється, залежить, але не зовсім так, як можна було припустити.

Щоб дізнатися це, вчені проаналізували безліч вокалізацій, пов’язаних зі сміхом, зітханнями, стогонами і іншими звуковими проявами емоцій – як негативних, так і позитивних. Потім вони давали прослухати ці реакції учасникам експерименту.

Як з’ясувалося, коли інтенсивність емоцій підвищувалася, здатність учасників давати їм правильну оцінку також поліпшувалася. Але коли емоційні реакції досягали максимального напруження, можливість їх правильної оцінки слухачами різко падала. Схоже, надсильні емоції непросто інтерпретувати – зробити це навіть складніше, ніж при майже повній їх відсутності.

Учасники змогли назвати навіть те, до якої категорії вони відносяться : позитивним або негативним. Вчені пояснюють це тим, що на піку емоційного вираження для оточуючих більше важлива оцінка реальної ситуації, яку викликали подібні реакції, ніж вони самі. Це кидає виклик існуючим теоріям емоцій і змушує фахівців думати про подальші дослідження.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button