Земля

У сарани знайшли найдовший геном: він в 7 разів більше людського

У комах з’явився новий рекордсмен по довжині генома: це тріскачка з сімейства саранових, що мешкає в Альпах.

Біологи з Німецького інституту аналізу змін біорізноманіття ім. Лейбніца і Чеської академії наук проаналізували геноми різних комах. Дослідження доводить помилковість уявлення, що генетичний код комах порівняно малий і менш складний. Найбільший розмір генома виявлений у тріскачки ширококрилої (Bryodemella tuberculata), комах з сімейства саранових.

У саранчи нашли самый длинный геном: он в 7 раз больше человеческого

Тріскачка ширококрила. Фото: doc. dr. Eduardas Budrys, Public domain, через Вікісклад

Тріскачка ширококрила — один з найбільш «яскравих» родичів коників, що мешкають в Центральній Європі. Водночас він є одним з найрідкісніших, майже вимерлих видів, відомо тільки кілька збережених популяцій на берегах річок в Альпах. Ці місця проживання, яким загрожує небезпека, були сформовані тисячолітніми постійними змінами природної динаміки річок.

Розмір геномів значно різниться у різних груп тварин, іноді навіть всередині груп. Оскільки повний геном повинен дублюватися при кожному діленні клітини, вчені шукають причини такої мінливості. Хоча поки вчені проаналізували тільки кілька тисяч геномів комах, все найбільші приклади виявлені у коників, сарани і цвіркунів.

Можливо, адаптація до мінливих умов навколишнього середовища сприяла генетичному різноманітності і привела до виключних розмірами генома. Водночас порівнюючи з людьми, ми бачимо, що розмір генома необов’язково пов’язаний з рівнем складності організму, – говорить Олівер Хавлічек, Співавтор дослідження

Дослідники вважають, що подальший аналіз генетичних відмінностей між видами дозволить більше дізнатися про еволюційні механізми і адаптації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button