Всесвіт

На поверхні Меркурія знайшли алмази

Багато людей з повагою і обожнюванням ставляться до алмазів і готові віддавати за них величезні гроші. А тепер уявіть, що ці дорогоцінні мінерали просто лежали б на землі, як звичний всім пісок або камені.

Як найближча до Сонця планета, Меркурій, безсумнівно, викликає інтерес у людей. Що там відбувається? Наскільки вороже середовище планети? На ці та інші питання наукове співтовариство намагається знайти відповіді вже не перший рік. І нещодавно дослідники прийшли до висновку, що поверхня Меркурія може бути покрита величезною кількістю алмазів.

Результати нового дослідження представили в середині березня на конференції з місячних і планетарних наук. Вчені поділилися з громадськістю їхніми висновками про те, що поверхня Меркурія може містити 16 квадрильйонів тонн алмазів.

Вся річ у тім, що кора Меркурія в основному складається з графіту – чистої форми вуглецю, яка може перетворюватися в алмази після удару астероїдів. І судячи з величезного числа кратерів, планета протягом багатьох років ставала мішенню для метеоритів і комет. Це і стало причиною утворення феноменальної кількості алмазів.

Але не варто думати, що алмази на Меркурії виглядають як килим з блискучих дорогоцінних каменів. Найімовірніше, мінерали виглядають як великі каламутні камені, припорошені графітом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button