Екологія

В атмосфері Землі зросла концентрація вуглекислого газу

В атмосфері Землі за перші два місяці 2016 року зросла концентрація вуглекислого газу: вона перевищила символічний рівень в 400 частин на мільйон, причому в лютому він досяг 402,59 частини на мільйон, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація з посиланням на висновки Національного управління США з досліджень океанів і атмосфери.

b10102b20bbed152bdf22141985a8f33

Різке підвищення концентрації СО2 сталося частково внаслідок природного феномена Ель-Ніньо. При цьому, попереднє найбільш значне підвищення концентрації двоокису вуглецю спостерігалося в атмосфері в 1998 році, який також був відзначений сильним Ель-Ніньо.

Вимірювання, проведені обсерваторією Мауна-Лоа на Гаваях, показали, що протягом 2015 року концентрація СО2 різко збільшилася – на 3,05 частини на мільйон. Це найвище зростання за останні 56 років спостережень. Такий розвиток ситуації має істотне значення, оскільки обсерваторія Мауна-Лоа є найстарішою станцією в світі, яка веде безперервні вимірювання в атмосфері.

Вплив Ель-Ніньо на концентрацію СО2 – це природний і відносно недовгий живий феномен. Однак діяльність людини є довгостроковим драйвером викидів парникових газів, оскільки в останні 10 років кількість двоокису вуглецю в атмосфері збільшувалася щороку в середньому на 2 частини на мільйон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button