Екологія

Вчені попереджають, що зміна клімату веде до вимирання джмелів

Дослідники з Університету Оттави, Канада, розробили методику прогнозування впливу клімату на зникнення видів тварин і комах. Згідно з новими прогнозами, з-за глобального потепління джмелі зникають зі швидкістю, відповідної масового вимирання, повідомляє ABC Australia.

Вчені вважають, що зараз світ перебуває в гущі шостого випадку масового зникнення багатьох видів — найбільшого з часів вимирання динозаврів.

Біологам давно відомо, що зміна клімату завжди пов’язана з ризиком зникнення різних видів живої природи по всій планеті. Було виявлено, що скорочення кількості джмелів у Північній Америці і Європі викликане більш високими температурами.

Дослідження показало, що ймовірність виживання джмелів у будь-якому звичному місці проживання знизилася на 30 % відсотків протягом життя одного покоління людей. Якщо скорочення чисельності комах триватиме такими темпами, багато їх видів можуть зникнути назавжди протягом кількох найближчих десятиліть.

Джмелі дуже важливі для запилення диких рослин і господарських культур, значне зменшення популяції цих комах знизить біологічне різноманіття і вплине на життя людей. Фахівці підрахували, що популяція джмелів майже повністю зникла в тих районах, де температура стала вище.

Дослідження може бути застосоване до будь-якого виду тварин, щоб виявити тенденції зникнення. Пояснення того, чому джмелі і інші види вимирають під час швидкої зміни клімату, викликаної діяльністю людини, допоможе запобігти масовому скороченню видів в 21 столітті.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button