Екологія

Коралові рифи зникнуть до кінця століття

Найгірший сценарій, змодельований ШI, обіцяє повне зникнення коралів.

Нове дослідження показало, що при нинішньому зростанні температур вже через 80 років на планеті не залишиться жодного коралового рифу, — всі вони знебарвляться і загинуть.

Це тривожна новина для людства, оскільки рифові системи не тільки є домом для підводних мешканців, але і захищають береги країн від повеней і перешкоджають підвищенню рівня моря. Економічне значення великих коралових систем для держав оцінюється десятками мільйонами доларів.

Проте вже зараз спостерігається помітна деградація підводних екосистем. Океанографи розповідають, що в деяких регіонах планети рифи практично повністю зруйновані й на їх відновлення (якщо воно взагалі можливо) піде не один рік.

Створені фахівцями комп’ютерні моделі показали наслідки підвищення температури води в північній частині Атлантичного океану, в тому числі у архіпелагу Флорида-Кіс, Багамських островів і в Карибському морі, де раніше корали можна було зустріти повсюдно. При моделюванні вчені враховували зв’язок між скупченнями поліпів, оскільки саме вони забезпечують статеве розмноження і розселення планктонних личинок.

Найгірший сценарій передрік повне зникнення коралів. Втім, для рифових систем результати дослідження – не вирок. На сьогодні ще є можливість відновити коралові екосистеми. Для цього людству, вважають вчені, необхідно вживати заходів щодо захисту вцілілих коралів і знижувати викиди парникових газів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button