Відео

В Австралії какаду вступили в “гонку озброєнь” з людьми за право доступу до сміття (відео)

Багато тварин розглядають людське сміття як джерело їжі, і тепер до довгого списку, що включає лисиць, ведмедів і чайок, додалися австралійські какаду. Жителі півдня Сіднея вступили в затяжну «гонку озброєнь» з цими винахідливими птахами: поки люди намагаються не допустити папуг до своїх сміттєвих бачків, пернаті йдуть на виверти, щоб до них дістатися. Дослідження опубліковано в журналі Current Biology.

Папуга на сміттєвому бачку — цілком звичайне видовище в Східній Австралії / © phys.org

Сміття – цінне джерело їжі для багатьох видів тварин. У різних частинах світу Ви можете побачити як білі ведмеді, руді лисиці або великі жовточубі какаду (Cacatua galerita) забираються в сміттєві бачки в пошуках обрізків м’яса, хліба або викинутих ролів. Оскільки при цьому тварини часто розкидають сміття і ламають самі бачки, природно, що людям це не подобається, але вони мало що можуть вдіяти.

Саме з такою проблемою зіткнулися жителі півдня Сіднея, які ділять середовище проживання з великими папугами, озброєними міцними дзьобами, рухливими кігтями і добре розвиненим мозком. Какаду обожнюють недоїдки зі столу, особливо шматочки хліба. І варто тільки комусь із людей викинути мішок сміття в бачок, як все какаду з околиць збираються поблизу, щоб роздобути його.

Вивчивши поведінку какаду при відкриванні сміттєвих бачків, дослідники виявили, що різні групи папуг роблять це по-різному — іншими словами, це культурна риса, яка передається від птиці до птиці через соціальне навчання.

Оскільки городяни не можуть просто повісити на бачок замок (це завадить збору сміття), вони кладуть на кришки камені і цеглу, прив’язують їх мотузками, блокують палицями і навіть купують спеціальні замки від папуг. Але птахи все одно обходять ці хитрощі і отримують доступ до жаданих відходів.

Що цікаво, не тільки какаду вчаться один у одного: сусіди по вулиці теж підглядають способи протидії папугам, обмінюючись досвідом. Іншими словами, перед нами – приклад класичної “гонки озброєнь” між людьми і птахами, причому поки зовсім не ясно, хто ж у підсумку здобуде перемогу.

Какаду зіштовхнув цеглу з кришки і відкрив бачок

Вчені вважають, що в майбутньому людей чекає ще більше подібних зіткнень з винахідливістю диких тварин. У міру розширення людських міст нові види будуть змушені співіснувати з людьми на одній території, і, швидше за все, наші сміттєві бачки стануть причиною не однієї «гонки озброєнь».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments