Екологія

«Кліматичне НП»: Оксфордський словник назвав головне слово 2019 року

Англомовний Оксфордський словник за вже сформованою традицією щороку озвучує головне слово року, що минає. У нинішньому році фахівці вибрали в як головне слово фразу «climate emergency», що в перекладі на українську мову буквально означає «кліматична подія» або «кліматичне ПП».

Нове слово року було опубліковано представниками словника 21 листопада. Крім того, в словнику навіть дали пояснення обраного словосполучення. Відзначається, що мова йде про ситуації, що вимагають термінових екстрених заходів з метою зупинення або припинення зміни клімату, а також для запобігання ризиків нанесення природі великої шкоди. За деякими даними, вибір даного слова викликаний тим, що світова громадськість стала все частіше звертати увагу на таку проблему, як глобальне потепління, проводячи по цій темі серйозні дискусії на різних рівнях. Протягом 2019 року вибране співробітниками Оксфордського словника слово застосовувалося на порядок частіше, ніж роком раніше, підкреслюється в повідомленні.

Примітно, що схожої думки дотримується і в ООН, де вважають, що ключова глобальна тема останніх місяців – проблеми екології і навколишнього середовища.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button