Наука

Шизофренія – другий за величиною фактор ризику смерті від коронавірусу після вікового

Нове дослідження показало, що шизофренія може бути одним з найвищих чинників ризику смерті від коронавірусної інфекції, поступаючись тільки віком.

коронавірус
Image by Miguel ?. Padri??n from Pixabay

Шизофренія – це психічний розлад, що викликає спотворення в мисленні і сприйнятті. Ранні дослідження показали, що люди з психічними захворюваннями (особливо з депресією і шизофренію) мають вищий ризик зараження SARS-CoV-2. Однак не було відомо, чи пов’язані психічні розлади з ризиком смерті від COVID-19.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Psychiatry, вчені проаналізували медичні дані з 260 амбулаторних клінік і 4 лікарень по всьому Нью-Йорку. З понад 26 тисяч розглянутих пацієнтів 7348 дорослих лікувалися від COVID-19 в період з 3 березня по 31 травня 2020 року.

Дослідники сформували три когорти пацієнтів із зареєстрованим психічним розладом: шизофренічнішим спектром, афективним розладом (розладом настрою) і тривожним розладом. Після цього вчені підрахували рівень смертності пацієнтів протягом 45 днів після позитивного результату тесту на вірус.

Вчені не виявили зв’язку між тривожним розладом або розладом настрою і смертністю від коронавірусу. Однак вони виявили, що пацієнти з шизофренією приблизно в 2,7 раза частіше вмирали від Covid-19, ніж люди без цього психічного розладу. Це другий за величиною фактор ризику після вікового.

Для порівняння: ймовірність смерті від COVID-19 у пацієнтів у віці від 45 до 54 років в 3,9 раза вище, ніж у пацієнтів молодшого віку (і цей ризик подвоюється кожні 10 років після 54 років).

Вчені не знають причину зв’язку між шизофренією і ризиком смерті від коронавірусу. Тривалість життя людей з цим психічним захворюванням менше середньої приблизно на 20 років – це пов’язано з медичними факторами ризику та поведінки, які супроводжують шизофренію, такими як ожиріння, хвороби серця і куріння. Однак автори дослідження робили поправку на ці умови.

Нині вчені проводять додаткові дослідження, щоб з’ясувати справжні причини високої смертності від COVID-19 у людей з шизофренією.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button