Технології

Tesla представила дуже потужні модульні батареї для зберігання сонячної енергії

По мірі розвитку сфери виробництва так званої «зеленої енергії» (сонячної і вітряної), ринок починає потребувати нових рішень, що дозволяють зберігати цю енергію у великих обсягах. Близько двох років тому компанія Tesla фактично на спір за 100 днів побудувала в Австралії найбільшу у світі літій-іонну батарею потужність 100 мегаватів на базі сховищ енергії Tesla Powerpack. Але на цьому компанія вирішила не зупинятися. Сьогодні Tesla представляє нову систему для великомасштабного» зберігання енергії. Проєкт називається Megapack.

Свій шлях в сфері розробок систем зберігання енергії компанія Tesla починала зі створення і виробництва домашніх батарей Powerwall, що дозволяють зберігати електроенергію, отриману від сонячних елементів, встановлених на дахах будинків. Для бізнес-орієнтованих рішень пізніше була представлена система Powerpack. Судячи по останньому анонсу, компанія вирішила серйозно зосередиться на промислових масштабах систем зберігання енергії.

Що таке Megapack?

Tesla представила очень мощные модульные батареи для хранения солнечной энергии

Tesla повідомляє, що Megapack являє собою систему модульних батарей, розмір яких не перевищує розмір транспортного контейнера. Батареї можуть підключатися безпосередньо до сонячних панелей. Потужність кожної батареї Megapack становить 3 МВт-год. Це приблизно в 14 разів більше, ніж можливості сховища Powerpack, який здатний зберігати близько 210 кВт-год енергії.

Компанія вказує, що батареї Megapack являють собою повністю готові рішення, оснащені всім додатковим обладнанням, необхідним не тільки для збереження, але і для перерозподілу видається електричної енергії.

Навіщо потрібні такі системи?

За словами компанії, основною перевагою батарей Megapack є те, що їх можна об’єднувати в великі сховища енергії на базі екологічно чистих джерел потужністю 250 МВт-год або 1 ГВт-год. При цьому Tesla зазначає, монтаж і підключення такої системи займає менш трьох місяців, що в чотири рази швидше, ніж побудувати і запустити електростанцію аналогічної потужності на викопних видах палива (наприклад, вугіллі). Крім цього, в Tesla відзначають, що станція на базі батарей Megapack буде займати на 40 відсотків менше місця, ніж аналогічні по потужності пропозиції.

Всі елементи в рамках спільного сховища Megapack взаємодіють з центральною системою управління Powerhub, яка допомагає вести моніторинг і контроль всіх об’єктів.

Tesla представила очень мощные модульные батареи для хранения солнечной энергии

За оцінками компанії, резервної енергії в обсязі 1 ГВт*год буде достатньо, щоб забезпечувати електрикою всі будинки в Сан-Франциско протягом шести годин.

Megapack не є повною заміною звичним електростанціям, але система може використовуватися в якості тимчасового резервного джерела енергії під час пікового навантаження і перебоїв в роботі електромереж. Зазвичай в таких випадках використовуються спеціальні станції. Їх дуже дорого побудувати, а кожен день роботи такої станції може обходитися в мільйони доларів, зазначає сайт Tesla.

Кнопка «Наверх»
Закрыть