Екологія

Три головні загрози для дикої природи в 2019 році

У 2018 році WWF випустив останній Звіт про Живу Планету. Виходить звіт кожні два роки, та являє собою комплексне дослідження тенденцій в області глобального біорізноманіття та здоров’я планети. В цьому році у доповіді наводяться деякі приголомшливі статистичні дані, які свідчать про те, що біорізноманіття втрачається з такою швидкістю, яку, за словами WWF, можна побачити тільки під час масового вимирання. В останні десятиліття популяція диких тварин різко скоротилася – на 60% за останні 40 років.

У звіті зазначені значні загрози для популяцій диких тварин, у тому числі втрата середовища існування, надмірна експлуатація і зміна клімату.

Збільшення урбанізації

Урбанізація призвела до того, що види, які живуть в міському середовищі, розвиваються не так, як їх родичі за межами міста. Міські ящірки, зокрема, показали сильні відмінності в стані тіла між міськими і лісовими ящірками. Деякі види показали більш високу інтенсивність зараження паразитами в міських умовах у порівнянні з ящірками поза міст.

Підвищення температури

За останні 50 років середня глобальна температура значно підвищилася, що надає небезпечний вплив на популяцію диких тварин. Морські черепахи є лише одним із видів, які страждають від підвищення температури. На відміну від людей, стать морських черепах визначається температурою навколишнього середовища, що означає, що більш теплі гнізда призводять до більш високого відсотка самок.

 

Дослідження також показали, що лосі відчувають тепловий стрес, коли літні температури піднімаються вище порогу сезону.

Не дивно, що зміна клімату зачіпає білих ведмедів. Потепління впливає на щільність самок білого ведмедя і їх здатність виробляти й годувати дитинчат. Дитинчатам потрібно проводити достатньо часу у сніговім барлозі, щоб вони були достатньо розвинені, щоб вижити в суворих умовах арктичної весни. Дослідження показало, що репродуктивний успіх був вище у логів на суші, ніж у морського льоду, та дозволяє припустити, що безперервне скорочення площ, вкритих морським льодом, може вплинути на виживання дитинчат білого ведмедя.

Екотуризм

Хоча екотуризм може сприяти підвищенню обізнаності про популяції диких тварин, він також може мати серйозний негативний вплив на популяції. Дослідження, проведене на двох популяцій пінгвінів, показало, що у колоній, які піддаються більш високому рівню туризму, спостерігаються зміни, які свідчать про хронічний стрес і зниження імунної системи.

WWF стверджує, що ми – останнє покоління, яке може звернути назад ці тенденції, які надають такий негативний вплив на світ природи. Дослідження в галузі збереження і того, як види пристосовуються до виживання в міських умовах, є ключовим кроком на шляху до життя разом з природним світом і припинення знищення цінних видів.

Розвиток міської екології може допомогти нам краще зрозуміти, як швидка урбанізація впливає на дику природу. Більш глибоке розуміння того, як урбанізація змінює спосіб розвитку міських видів, може привести до створення більш ефективних моделей стійкості і зелених міст, які потенційно можуть збільшити міське біорізноманіття, а також здоров’я і благополуччя дикої природи, що населяє їх.

Чисельність водяних полівок постійно знижується через фрагментації середовища проживання. Однак, ізольовані луки в Глазго, Шотландія, були місцем нової популяції цього зникаючого виду . Це несподіване середовище існування може надати ключову інформацію для збереження цього виду в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button