Земля

В Австралії виявлені сотні невідомих науці видів комах

Аспірант університету імені Чарльза Дарвіна виявила сотні видів комах, які раніше не зустрічалися вченим. Про відкриття, завдяки якому в Австралії з’явиться нова державна програма дослідження дикої природи Північної території, розповіла прес-служба ВНЗ.

Стефані Оберпрієлер, яка вивчала комах півночі Австралії, прийшла до висновку, що регіон населяють сотні видів жуків, мух і павуків, раніше не вивчених і не описаних ентомологами.

“Найчастіше під час вивчення дикої природи основну увагу вчені приділяють тваринам і птахам, хоча комахи відіграють вирішальну роль у здоров’ї і стабільності навколишнього середовища в цілому. А північні райони Австралії – найбільш слабовивчене місце, особливо це стосується особливо охоронюваних зон національних природних парків “Какаду” і “Нітмілук”, де близько 75% видів комах і павуків взагалі ніколи раніше не потрапляли в поле зору вчених”, – зазначає Оберпрієлер.

За словами дослідниці, особливе значення її відкриття має саме зараз, коли екологи всього світу відзначають, що комахи на Землі вимирають із загрозливою швидкістю.

“На тлі стрімкого зникнення комах ці слабовивчених районів Австралії особливо цікаві, оскільки є одними з останніх місць, які зберегли біорізноманіття”, – зазначила вона.

Тепер своїм головним завданням Оберпрієлер вважає реалізацію національної програми по вивченню і захисту комах і павуків національних парків Північної території. “Вивчення і опис комах і павуків має бути обов’язково включено в будь-яке дослідження дикої природи, тому що вони – незамінна ланка екосистеми і втратити їх не можна. Нам потрібно вивчити нові види, задокументувати їх опис і розробити програми збереження видів”, – переконана науковець.

Національні парки “Какаду” і “Німітлук”

Національний парк Какаду – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Назва походить від племені “Какаду”, яке проживало на цій території. Під охороною знаходяться археологічна, природна і етнологічна складова. Вважається, що на території парку, перетвореного навколишніми пагорбами в унікальну біологічну резервацію, виростають понад 1,7 тис. видів рослин, а також мешкають 280 видів птахів, 117 видів рептилій, 60 видів ссавців, 77 видів риб і понад 1 тис. видів комах.

Національний парк “Нітмілук” розташований в басейні річки Кетрін-рівер і водоспадів Едіт-фоллз. Головна визначна пам’ятка – глибока ущелина Кетрін, розташоване в стародавніх пісковиках. Річка Кетрін-рівер бере початок в національному парку Какаду”. В ній мешкають прісноводні крокодили, а в період дощів заходять і гребневі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button