Головна / Земля / Вчені створили грибок, що знищує 99% популяції малярійних комарів

Вчені створили грибок, що знищує 99% популяції малярійних комарів

Вчені змогли знищити до 99% популяції малярійних комарів за допомогою генетично зміненого грибка в ході експерименту, випливає з заяви американського університету Меріленд, який проводив спільне дослідження з дослідницьким інститутом IRSS Буркіна-Фасо.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, малярія вражає сотні мільйонів людей по всьому світу, несучи життя понад 400 тисяч щороку. Десятиліття застосування хімічних препаратів, призначених для знищення шкідливих комах, зробили несприйнятливими багато штамів малярійних комарів.

Із заяви університету випливає, що грибок, модифікований на генетичному рівні за допомогою отрути австралійських павуків, майже повністю знищив популяцію комарів у штучно створеному вченими селі в Буркіна-Фасо на площі понад 600 квадратних метрів за 45 днів.

З тисячі чоловічих особин і 500 дорослих жіночих особин, які є переносниками захворювання для людини, після закінчення 45 днів в живих залишилося лише 13 самців. Вчені змогли так модифікувати грибок, який зустрічається в природі, що він почав вбивати комах швидше, ніж вони встигають зробити потомство. Для цього дослідникам знадобилося лише чорне бавовняне полотно, просочене грибком.

«Просто нанесення генетично модифікованого грибка на полотно, яке ми повісили на території дослідження, призвело до різкого зниження популяції комарів протягом 45 днів. Це однаково ефективно в боротьбі з несприйнятливими штамами комарів, так і з сприйнятливими», — заявив один з учасників дослідження.

Відзначається, що перетворений грибок вражає тільки малярійних комарів і не несе загрози таким корисним видам, як бджоли.