Екологія

В Австралії мільйони мертвих риб викинуло на берег

Влада заявила, що загибель риб, ймовірно, була викликана низьким рівнем кисню. Ситуація ускладнюється тим, що рибам потрібно більше кисню через теплу погоду.

Жителі малонаселеного містечка Менінді в штаті Новий Південний Уельс поскаржилися на жахливий запах від мертвої риби. “Сморід був жахливий. Мені мало не довелося надіти маску», — сказав місцевий фотограф-натураліст Джефф Луні.

“Я турбувався про власне здоров’я. Ця вода прямо нагорі надходить на нашу міську насосну станцію. Люди на північ від Менінді кажуть, що тріска і окунь плавають по річці скрізь», — сказав він.

Як вважають фахівці, катастрофа була викликана зниженням рівня кисню в річці після повеней і спекотної погоди. Влада вживає заходів з прибирання та забезпечення чистою водою населення.

В останні тижні повідомлялося про масову загибель риби на річці Дарлінг-Баака. Десятки тисяч риб були виявлені в тому ж місці наприкінці лютого, тоді як було кілька повідомлень про мертву рибу нижче за течією до Пункарі, поблизу кордонів Штатів Південна Австралія та Вікторія.

Під час сильної посухи в кінці 2018 і початку 2019 року велика кількість мертвої риби було знайдено на річці в Менінді, тоді місцеві жителі говорили про мільйони загиблих риб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button