Екологія

У столиці Індії зафіксовано рекордний смог

Рівень забруднення повітря в столиці Індії досяг рекордного значення за 17 років. Жителі Нью-Делі, які порівнюють своє місто з газовою камерою, звернулися до влади з вимогою прийняти оперативні заходи.

4eaecc5de7a0a7311d1272eda9176f98
Повітря в мегаполісі таке брудне, що можна відчути його смак і запах. Сірий щільний туман не тільки неприємний естетично, але й небезпечний для здоров’я. Концентрація частинок PM10 в атмосфері Нью-Делі в 6 разів більше норми, PM2,5 — у 12 разів. Минулої п’ятниці у столиці закрили двері 1800 шкіл. Середні навчальні заклади почнуть працювати не раніше, ніж через три дні. Багато жителів Нью-Делі просто тікають з міста, знайшовши приводи, щоб не ходити на роботу і у внз.

В різкому погіршенні атмосферної ситуації винне головне індійське свято Дівалі, яке відзначили 30 жовтня. Тисячі петард, хлопавок і феєрверків, які підірвали у Нью-Делі і передмістях, внесли свою частку в звичне забруднення міста.

Але головна причина появи густої завіси смогу в багатомільйонному мегаполісі — нелегальні сільськогосподарські виалення. Дим з полів спускається в долину на березі річки Джамни, де знаходиться Нью-Делі.

Столична влада зробили кілька кроків по усуненню екологічної катастрофи. У місті обмежать автомобільний рух, зупинять будівництво, почнуть поливати вулиці водою. Адміністрація Нью-Делі обіцяє контролювати пожежі на сміттєзвалищах і призупинити роботу місцевої теплоелектростанції.

Кнопка «Наверх»
Закрыть