Екологія

Глобальне потепління прискорює рух «тихохідних» зсувів

Глобальне потепління прискорює рух «тихохідних» зсувів, що представляють собою виходи пластів замерзлого ґрунту, на Алясці. Один з таких зсувів у даний час загрожує крупному шосе – «Далтон», що сполучає місто Фербанкс в центрі штату з північним узбережжям.

70cad2e3a0465a75f9a9492a1e084a24

Згідно дослідженню, проведеному в 2012 році, швидкість просування зсуву, розташованого найближче до дороги, в період з 1955 по 2008 рік становила всього 1 сантиметр в день. Однак в 2012 році ця швидкість збільшилася до 2,5 сантиметра на добу, повідомляє «Бі-бі-сі».

За даними вчених, в межах 2 кілометрів вгору по схилах пагорбів вздовж шосе перебувають близько 23 таких «повільних» зсувів. Фахівці вважають, що головна причина збільшення швидкості просування пластів – рух незамерзаючої води в ґрунті, що дозволяє їй ковзати з усе більш високою швидкістю.

Кліматологи стверджують, що за останні 50 років на Алясці теплішало вдвічі швидше, ніж в інших штатах США.

У вересні близько 35000 тихоокеанських моржів вийшли на берег на Алясці, де з величезною швидкістю відбувається танення морського арктичного льоду, необхідного їм для виживання. Зараз площа арктичного морського льоду займає четверте місце по своєму низькому рівню за всю історію спостережень (найнижча була зафіксована в 2012 році), що на 1 млн 812 тис. квадратних км нижче середнього рівня – це більше, ніж площа Аляски.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button