Екологія

Гельсінкі можуть піти під воду до кінця століття

Повені в столиці Фінляндії не рідкість, проте рік від року води прибуває все більше. За прогнозами експертів, до кінця століття її рівень на міських вулицях може досягати майже чотирьох метрів.

Гельсінкі, столиця і найбільше місто Фінляндії, лежить на березі Фінської затоки Балтійського моря. Після сильних штормів вода нерідко виходить з берегів, затоплюючи вулиці. Серед об’єктів, які страждають від повеней в першу чергу — Президентський палац, розташований на площі біля набережної. У 2001 році рівень води у його стін досягав півтора метра, а в січні 2007 року після одного зі штормів — двох метрів. На початку грудня 2015 року наслідками бурі стало нове затоплення вулиць. На цей раз вітер приніс величезні потоки води в Арабіанранту, Таммісало та інші прибережні райони.

Фінські вчені, проаналізувавши динаміку руху вод Балтійського моря в поєднанні з впливом вітру і змінами клімату, визначили найбільш вразливу від повеней частина міста. Як повідомляє служба новин Yle, самою вітряною точкою в Гельсінкі виявився мис Хернесаарі, і тут, за прогнозами, до 2100 року вода може підійматися до 3,97 метра. Тим часом в цьому районі ведеться активне будівництво нових будинків.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button