Фото

В Австралії зловили рибу, яка вважалася вимерлою

Австралійські вчені виявили біля берегів континенту глибоководну рибу, позбавлену очей та інших основних рис “обличчя”. Єдиного представника цього виду спостерігали близько 150 років тому.


«Рибу без обличчя» вперше виловив екіпаж британського парусно-парового корвета «Челленджер» в ході першої океанографічної експедиції 1872-76 років. Знахідка була зроблена в 1873 році в Кораловому морі недалеко від узбережжя Папуа — Нової Гвінеї. З тих пір подібні істоти вченим не траплялися.

Аналогічну рибу вдалося виловити співробітникам Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CSIRO) і Музеїв Вікторії, які досліджують морські резервати між Тасманією і узбережжя штату Квінсленд на судні «Інвестигейтор». 40-сантиметрове тварину було виявлено на глибині 4000 метрів в Тасмановому морі на південь від Сіднея.

В Австралии поймали рыбу считавшуюся вымершей
Риба відрізняється тим, що її рот розташований на нижній частині тулуба, ніздрі помітні заледве, очі відсутні (хоча вчені припускають, що їх зачатки можуть розташовуватися глибоко у тканинах голови), а зябра не видно.

«Виглядає, як ніби у риби дві задніх частини», — описав її зовнішній вигляд керівник експедиції Тім О ‘ Хара.

Вид, до якого належить знахідка, і його таксономічне положення поки що не описані.

В Австралии поймали рыбу считавшуюся вымершей
Експедиція, що почалася 15 травня, обстежує води океану за допомогою камер і тралів. Крім «безликої» риби вона виявила безліч інших незвичайних створінь, таких як риба з світлочутливими пластинами на верхній частині голови, риба, яка стоїть на дні на трьох плавниках в підводній течії, а також різноманітні морські черв’яки, тонкопанцирні і краби. За словами О’хари, близько третини видобутих зразків невідомі науці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button