Наука

В Австрії прижилися переносники лихоманки денге та вірусу Зіку

Вчені з Віденського ветеринарного університету виявили, що на території Австрії прижилися кілька видів комарів, які здатні переносити небезпечні тропічні хвороби.

James Gathany, CDC

Дослідження було присвячено вивченню інвазивних видів комарів на території західної частини країни, і результати його не дуже обнадіюють. Зокрема, з’ясувалося, що в Тіролі зміг перезимувати і прижитися азійський тигровий комар (Aedes albopictus). Крім того, вчені ще раз підтвердили, що «місцевим» став також і азійський чагарниковий комар (Aedes japonicus), та вперше виявили представників виду комарів Aedes koreicus, які зазвичай мешкають на Далекому Сході.

За словами одного з учасників наукової групи, Ханса-Петера Фюрера з інституту паразитології Віденського ветеринарного університету, найбільш небезпечним з цих видів є тигровий комар — він здатний переносити збудника лихоманки Денге, а також віруси Зіка і Чікунгунья.

У ході дослідження вчені шукали не просто представників цих видів комах, а кладки їх яєць, тобто доказу того, що вони почали розмножуватися на території країни. Найбільш часто ці кладки зустрічаються вздовж автобанів.

«Чужорідні види комарів завозяться в основному разом з вантажами, і вони легко можуть подорожувати також і на автомобілях. Тому автобани служать основними «вхідними воротами» для інвазивних видів», — пояснює Ганс-Петер Фюрер.
При цьому, як з’ясувалося, інвазивні комарі не залишаються в районах автобанів, а починають поширюватися і вже освоюють деякі великі міста.

Австрія — не перша європейська країни, де виявляють інвазивні види тропічних комарів. Поступово вони освоюють південні регіони Європи і добираються навіть до більш північних країн, наприклад, Бельгії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button