Технології

В Данії запрацює найбільший у світі тепловий насос з морською водою

Технологічна корпорація ABB зі штаб-квартирою у Швейцарії постачає інтегровану інфраструктуру для будівництва теплової помпи з морською водою потужністю 50 МВт в Данії. Технологію теплової помпи розробить німецький спеціаліст MAN Energy Solutions, пише PV-magazine.

Тепловиа помпа запрацює в датському портовому місті Есб’єрг. Тепловий насос з електротепловою енергією (ETES) — це великомасштабне «тригенераційне» обладнання для одночасного зберігання, використання та розподілу електроенергії, тепла та холоду. Система використовує електроенергію для виробництва теплової енергії, яка потім може бути використана для опалення або охолодження, або перетворена в електроенергію. Він має електричну вхідну та вихідну потужність від 2 до 50 МВт, а місткість накопичувача коливається від 10 до кількох сотень МВт-год.

Завдяки технології теплової помпи електроенергія, тепло та охолодження більше не розглядаються окремо, а стають частиною загальної системи управління енергією. Наприклад, тепло може передаватися в централізоване опалення, харчову промисловість та пральні. Водночас функцію охолодження можуть застосовувати центри обробки даних, льодові арени, а також кондиціонери для хмарочосів.

ABB стверджує, що це найбільший у світі теплова помпа із морською водою на основі CO2 у вигляді холодоагенту. Він забезпечуватиме близько 100 000 місцевих жителів приблизно 235 000 МВт-год тепла на рік.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments