Людина

В ДНК человека найден ген неизвестного предка

Зіставивши геноми сучасних людей, денисовців і неандертальців, вчені виявили ДНК невідомого предка у денисовців, яка становить 1% їх генома. Автори нової роботи стверджують, що частина цих древніх генів потрапила в людську ДНК.

Abstract photo created by kjpargeter – www.freepik.com

Незважаючи на зовнішню схожість всіх трьох видів, вони розвивалися по-різному, оскільки розійшлися на «свої» території. Довгий час вчені вважали, що сучасних людей, денисовців і неандертальців нічого не об’єднує, проте різні представники людського генеалогічного древа неодноразово обмінювалися генами між собою, цей процес відомий як «інтрогресія». Так десятиліття назад, дослідники виявили ДНК денисовців і неандертальців у багатьох сучасних людей (за винятком народів Африки).

Для нового дослідження вчені створили спеціальний алгоритм аналізу геномів, за допомогою якого вони змогли ідентифікувати сегменти ДНК, які виникли від інших видів. Програма «уловлювала» древні гени навіть в тих випадках, коли їх кількість була мінімальною, вони брали свій початок тисячі років тому і пришили від невідомого джерела.

Так фахівці з США виявили, що близько 3% геному неандертальців походить від схрещування з іншою древньою людською групою приблизно 300 000 років тому. Поряд з цим висновком команда також визначила, що 1% геному денисовців, мабуть, походить від невідомого і більш віддаленого виду. Більш того, до 15% від цього древнього генетичного матеріалу, ймовірно, було передано сучасним людям, які живуть сьогодні.

«Наші колеги ще кілька років тому знаходили натяки на існування слідів архаїчної групи людей в ДНК денисовців, а ми змогли точно визначити їх положення в геномі Homo denisovensis», – розповідають автори роботи.

Хоча незрозуміло точно, від якого виду походять ці фрагменти ДНК, команда підозрює, що вони, можливо, йдуть від Homo Erectus, стародавнього виду гомінідів, який вперше з’явився близько двох мільйонів років тому.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button