Здоров'я

В епідемії меланоми винні зміни в моді на купальні костюми

Дослідники з Медичного центру Лангонь при Нью-Йоркському університеті вивчили різні стилі одягу, соціальні норми, медичні практики і сприйняття засмаги за останні сто років. Результатом їх досліджень стала доповідь “Більше сонця, більше засмаги, більше меланоми”, опублікована в жовтневому випуску American Journal of Public Health.

Порівнюючи різні історичні періоди, вчені оцінювали відсоток шкірної поверхні, який залишався незахищеним від сонячного випромінювання.

foto_cikavosti_07.10.2014-08_resized

Так, наприклад, в перші роки XX століття люди носили одяг, який приховував тіло майже з голови до п’ят. “Фарфорова” бліда шкіра вважалася більш красивою і кращою, ніж засмагла, яка асоціювалася з нижчими класами – людьми, вимушеними працювати на сонці.

Читайте також: 5 категорій продуктів для поліпшення стану шкіри

Однак незабаром усе змінилося. “На початку XX століття сонячним світлом почали лікувати рахіт і туберкульоз, крім того, перебування на світлі вважалося корисним для здоров’я в цілому”, – говорить доктор Полскі. Однак далекі від медицини люди по-своєму витлумачили ці рекомендації, що вилилося в широко поширене переконання на користь засмаги.

Крім того, у людей стало більше вільного часу і вони полюбили купальні костюми, які з роками ставали все більш відвертими. Попередження про шкоду ультрафіолетового випромінювання в загальному і цілому ігнорувалися. Змінилося і саме сприйняття засмаги – воно став ознакою дозвільного способу життя, який вели представники привілейованих класів.

Графіки, які рік від року фіксують зростаючий відсоток оголеного тіла і збільшення кількості виявлених випадків меланоми, демонструють кореляцію між цими явищами. Чим більша площа тіла, що не захищена одягом, тим частіше люди хворіють раком шкіри в США.

Читайте також: Органічні креми не здатні захистити від УФ-променів

При цьому, незважаючи на ранню діагностику, меланома продовжує забирати все більше життів – майже стільки ж, скільки рак грудей. Крім того, з кожним роком цей діагноз “молодшає” – рак шкіри перестав бути хворобою літніх і все частіше ставиться молодим людям, помітно скорочуючи тривалість життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button