Земля

В гідротермальних джерелах знайшли нові види морських тварин (фото)

Дослідивши зони високої гідротермальної активності, дослідники виявили цілих 6 нових видів морських істот, що населяють цей біом. На жаль, через діяльність промисловців цій унікальній фауні загрожує велика небезпека.

629cc503c0fbf88151b2906b6e4999b3

Морські біологи виявили шість нових видів тварин в підводних гарячих джерел на глибині близько 3 км в південно-західних областях Індійського океану. Примітно, що спочатку ця область була обрана в якості місця проведення підводних робіт.

Дослідники з Університету Саутгемптона і Музею природної історії в Лондоні і Ньюкаслі виявили, що незвичайні морські створення ховаються поблизу гідротермальних жерл в місці під назвою Longqi (що означає «дихання дракона»), розташованому приблизно в 2000 кілометрах на південний схід від Мадагаскару на глибині 2800 метрів. Це дослідження, а також повний опис шести нових видів, було опубліковано в журналі Scientific Reports.


Багатощетинковий черв’як, знайдений поблизу джерел

Зазвичай вони мешкають в тихоокеанських водах, так що вчені ніяк не очікували зустріти їх в Індійському океані

За допомогою дистанційного апарату для глибоководних занурень (ROV), вченим вдалося дослідити підводну область розміром з футбольне поле. Вони виявили десяток мінеральних «шпилів», відомих як «вентиляційні труби». Деякі з них підносяться над морським дном на висоту майже двоповерхового будинку, а тому приваблюють глибоководних тварин, що харчуються гарячим розчином, який виходять з їх гідротермальних джерел. На додаток до цього, шпилі багаті міддю і золотом, а тому представляють інтерес для тих промисловців, які займаються видобутком корисних копалин в море.


Нереїди (лат. Nereididae). Ще одні представники сімейства багатощетинкових черв’яків, що живуть поблизу гарячих джерел Антарктики

Доктор Коплі впевнений, що вони знайшли новий вид, який також мешкає і в інших районах Індійського океану. Вчені вважають, що тварини мігрували в Longqi з інших місць, але поки не знають, де вони знаходяться. Дослідники хочуть швидко встигнути дослідити унікальну фауну до того, як промислові компанії проведуть оцінку і почнуть буріння гідротермальних утворень, чим завдадуть непоправної шкоди місцевим мешканцям.


Морські качечки (лат. Lepadomorpha)
Вусоногі ракоподібні, близькі родичі морських жолудів

Крім нових видів, дослідники також виявили групу морських тварин, що належать до сімейства багатощетинкових червів: це scaleworm, що мешкає в Антарктиці, і ragworm (відомий також як «нереїда»), що живе в східній частині Тихого океану. Все це говорить про те, що тварини, які мешкають поблизу джерел і розломів, набагато більш широко поширені в океані, ніж вважалося раніше. На жаль, в найближчому майбутньому очікується збільшення кількості промислових робіт в районах, у яких спостерігається висока ступінь гідротермальної активності. Що стане з природними біомами після того, як їх розриють до основи — залишається тільки гадати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button