Технології

В Японії побудували найбільшу ємну і стійку до температур батарею

Дослідники з Японії представили батарею нового типу з рекордною ємністю. Її можна використовувати в космосі або місцях з рекордно низькою температурою.

Компанія Hitachi Zosen розробила напівпровідникову батарею з рекордною ємністю і стійкістю до широкого діапазону температур. Пристрій можна використовувати в супутниковій і промисловій техніці.

Високопродуктивна напівпровідникова батарея, представлена в середу на виставці в Токіо, має ємність 1000 міліампер-годин – приблизно в сім разів більше, ніж попередні моделі японської компанії. Вона також може працювати в діапазоні температур від 100 до мінус 40 градусів Цельсія.

З меншим ризиком виникнення та вищою ефективністю використання енергії, ніж звичайні літій-іонні батареї, напівпровідникові батареї вважаються джерелом енергії наступного покоління. Провідними виробниками в області напівпровідникових технологій є японські компанії Toyota Motor і Murata Manufacturing, проте їм ще треба буде вирішити такі завдання, як збільшення ємності і скорочення витрат для розробки.

Компанія вже уклала угоду з Японським агентством аерокосмічних досліджень про тестування практичного застосування напівпровідникових батарей в космосі. Устаткування для фотоапаратів, що працює від батареї Hitachi Zosen, відправлять в національний модуль Kibo на Міжнародній космічній станції вже цієї осені, а випробування будуть проводитися протягом шести місяців.

Hitachi Zosen вже розробила технологію виробництва твердого електроліту без використання герметика або розчинника. Використання меншої кількості домішок знижує електричний опір, підвищуючи продуктивність батарей.

Попри те, що нова напівпровідникова батарея досягла рекордної ємності, вона все ще далеко відстає від своїх літій-іонних аналогів. Ті, які використовуються в смартфонах, пропонують продуктивність в тисячі міліампер на годину.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button