Технології

Гриби і бактерії будуть переробляти старі будинки в будматеріали

До переїзду в США Кріс Маурер, голова redhouse studio, попрацював в Африці. І каже, що це навчило його мислити нестандартно і економити ресурси скрізь, де тільки можна. Він розповів, що в ході роботи над проектами в Штатах був збентежений кількістю відходів, які доводиться відвозити на звалище.

Використовувати для створення будівельних матеріалів грибницю — ідея не нова, але Маурер має намір робити це прямо на будівництві після знесення цього будинку. Зараз він збирає на Kickstarter гроші на спорудження пересувного резервуара, щоб довести життєздатність ідеї.

Його проект Biocycler отримав підтримку NASA, Массачусетського технологічного інституту і Університету Акрона. У лабораторії все працює, запевняє він. Симбіоз грибів і бактерій, які харчуються один одним, формує розчин, який склеює будівельне сміття в нові цеглини і панелі. У резервуарі Biocycler сусідять гриби і бактерії, які виробляють кальцій. Грибниця розчиняє і одночасно склеює відходи в однорідну масу, потім її виливають у форму — цегли, панелі або черепиці — де маса поступово твердне і насичується кальцієм з допомогою бактерій.

«Чесно кажучи, будівлі ми вже переробляємо. Вірніше — матеріали. (Кампанія) Kickstarter дозволить створити мобільну установку для демонстрації технології і перейти до виготовлення більш складних структур зі сміття», — пояснює архітектор. Він сподівається представити прототип до кінця нинішнього року.

Однак, майбутнім жителям може бути некомфортно в будинках, споруджених за допомогою якихось грибів і мікробів. Але Маурер впевнений, що час нових матеріалів вже настав, і тепер до будівництва треба залучати не тільки інженерів, а й біологів


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button