Земля

В Яванському морі таємничо зникли уламки кількох кораблів

На початку листопада міжнародна експедиція занурилася у води Яванського моря, щоб знайти там уламки декількох голландських кораблів, які затонули в період Другої світової війни.

092ff6b2fc240aa1a51dff96829823ba

Група дайверів планувала розмістити на одному з них пам’ятну табличку на честь 75-ої річниці його загибелі. Однак після прибуття на місце затоплення експедиція не виявила там фрагменти крейсерів «Де Рейтер» і «Ява».

«Ми всі були шоковані тим, що вони просто зникли», – зазначає в інтерв’ю CNN представник голландського міністерства оборони Пол Мідделберг.

За даними військового відомства, раніше водолази дійсно натикалися на уламки кораблів в цьому місці. І, що цікаво, окрім голландських крейсерів в Яванському морі зникли також два британських і один американський корабель.

Влади цих трьох країн висловили стурбованість з приводу зникнення морських суден, які вважаються національними пам’ятками.

Індонезійська влада, в чиїх територіальних водах знаходилися уламки, повідомила, що не володіє інформацією про причини зникнення кораблів. Найбільш вірогідною версією події вважається діяльність мародерів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button